postheadericon ΟΤΑΝ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ????

το αποτέλεσμα δίνει την εικόνα μιας εκπαίδευσης που αντιστέκεται στο πισωγύρισμα της εποχής μας.

Μια τέτοια συνεργασία ήταν η εκδήλωση που πραγματοποιήσαμε σήμερα 29/3 στην αίθουσα του Α. Νεκταρίου στο Διακοπτό, που ευγενικά παραχωρήθηκε για τη συγκεκριμένη εκδήλωση από τον πατέρα Γεώργιο Λυμπέρη αρχιερατικό επίτροπο και ιερέα της ενορίας μας, υποδεχόμενοι τη θεατρική ομάδα και τη χορωδία του 4ου Γυμνασίου Αγρινίου. Η θεατρική ομάδα παρουσίασε την εξαιρετική παράσταση «Είμαι η Ελένη» σε πρωτότυπο κείμενο της θεατρολόγου του σχολείου κ. Νικολοπούλου Ιωάννας και μουσική επιμέλεια της μουσικού κ. Γκουρνέλου Τζένης. Στη συνέχεια οι μαθητές της Β΄ τάξης του σχολείου μας απέδωσαν μουσικοκινητικά το τραγούδι «Κυκλάμινο» και η εκδήλωση έκλεισε υπέροχα με τις χορωδίες των δύο σχολείων, οι μαθητές της Δ΄ τάξης για το σχολείο μας, να αποδίδουν σχετικά τραγούδια του μεγάλου μας συνθέτη Μ. Θεοδωράκη με τη μουσικό του 4ου Γυμνασίου Αγρινίου σε ρόλο μαέστρου και τη μουσικό του σχολείου μας κ. Στουμπάνου Αγγελική να συντονίζει τους μουσικούς των δύο σχολείων.
Ευχαριστούμε όλους όσους συνέβαλαν στην οργάνωση και υλοποίηση της εκδήλωσης και όσους την τίμησαν με την παρουσία τους. Την κ. Φελούκα Βασιλική ? Σχολική μας Σύμβουλο, την ψυχολόγο του Ειδικού Σχολείου Αιγίου κ. Τσουκαλά Ευαγγελία ( στην οποία οφείλουμε αυτή τη συνάντηση των σχολείων μας), την Πρόεδρο των εκπαιδευτικών Π.Ε. Αιγιάλειας κ. Σκανδάμη Αθηνά, το Δ.Σ. ΤΟΥ Συλλόγου Γονέων του σχολείου μας και όλους τους γονείς που βρέθηκαν μαζί μας.