postheadericon ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΝ

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής 19 Μαΐου στο «Πολύκεντρο» της Μυρτιάς η τελετή βράβευσης του Διαγωνισμού Συγγραφής Παιδικού Παραμυθιού που διοργανώνει κάθε χρόνο η Ένωση Συλλόγων Γονέων Δήμου Αιγιαλείας.  Τα φετινά παραμύθια ήταν εμπνευσμένα από το περιβάλλον  με τον ήρωα «Σκουπιδούλη» να μπλέκει σε διάφορες περιπέτειες όπως το φαντάστηκαν οι μικροί μας συγγραφείς. Το σχολείο μας είχε δύο συμμετοχές που ήταν και οι μοναδι-κές  ΟΜΑΔΙΚΕΣ συμμετοχές από τις 35 συνολικά που κατατέθηκαν στην Ένωση Γονέων. Αν και δεν κέρδισαν κάποιο βραβείο ήταν μια εξαιρετική προσπάθεια και μια πολύ καλή εμπειρία για τους μαθητές μας. Όλοι οι μαθητές πήραν ένα αναμνηστικό δώρο για τη συμμετοχή τους.

1η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

Οι μαθήτριες του Ε1:  Γιαννακουλοπούλου Μάγδα  &  Ψαχούλια Στέλλα

2η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ:     “OI   ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟΙ” μαθητές/τριες του Ε2

Καραχάλιου  Ζωή, Κουράκου Μάρθα, Λέπουρι  Λάουρα, Μητρόπουλος Παναγιώτης, Μητσόπουλος Νίκος, Μούλαϊ  Έντρι, Μούστος Γιάννης,  Ξυνού Κωνσταντίνα, Παπανδρέου Ταξιάρχης, Πάσχου Κωνσταντίνα, Ράνγκα Δημήτρης, Σπανού Κωνσταντίνα, Φλογεράς Βασίλης, Χριστόπουλος Χρήστος

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους.