postheadericon 4η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΧΟΡΩΔΙΩΝ ΑΧΑΪΑΣ

Το απόγευμα της Τρίτης(23/5) μια “χαριτωμένη” χορωδία ανέβηκε στη σκηνή του θεάτρου Royal στην Πάτρα για να τραγουδήσει λαχνίσματα και παιχνιδοτράγουδα με τα οποία μεγάλωσαν τα παιδιά παλιότερων εποχών. Οι μικροί  της  χορωδίας  των  Α΄και  Β΄τάξεων του σχολείου μας, αν και ηλικιακά οι μικρότεροι όλων των συμετεχόντων, ανέβηκαν με περίσσιο θάρρος στη σκηνή μπροστά σε πλήθος θεατών  και  με τη συνοδεία της Ζωής Σπανού στο πιάνο και την καθοδήγηση της μουσικού  Λουκοπούλου Ελένης εντυπωσίασαν παίρνοντας το θερμό χειροκρότημα των θεατών. Το σημαντικότερο ότι χάρηκαν και τα ίδια τη συμμετοχή τους.  Αφανείς υποστηρικτές της όλης προσπάθειας οι δασκάλες τους  Τσιμά Χαρά, Κώτσιου Κατερίνα και Σιαμέτη Κωνσταντίνα που είχαν φροντίσει για τη χορογραφία αλλά και βοήθησαν στον συντονισμό της όλης προσπάθειας. Συμπαραστάτες όπως πάντα και οι γονείς των παιδιών που ήταν παρόντες και στήριξαν   τη συμμετοχή της χορωδίας στην 4η Συνάντηση Χορωδιών Αχαΐας αναγνωρίζοντας την  προσπάθεια του σχολείου και των εκπ/κών. Συγχαρητήρια σε όλους.